Kaip išsirinkti tinkamiausią indaplovę (eksperto patarimai)

Kaip išsirinkti indaplovę? Į ką vertėtų atkreipti dėmesį ieškant tinkamo gamintojo ir modelio perkant internetu? Į šiuos ir kitus klausimus atsakysime šiame straipsnyje.

Kokiu principu veikia indaplovė?

Trumpai paaiškinsiu apie pagrindinius indaplovėsveikimo principus. Įjungus indaplovę, į joje esančią vonelę pradeda bėgti vanduo. Tada vanduo sušyla iki nustatytos temperatūros, kuri svyruoja nuo 40 iki 70 °C. Sušilus vandeniui, automatiškai atsidaro skyrius, į kurį buvo įdėta indų plovimo priemonė.

Išleista indų plovimo priemonė pradeda lėtai tirpti vandenyje. Indaplovės apačioje besisukantis siurblys muiluotą vandenį purškia ant visų indaplovėje esančių indų. Tokiu būdu indai maždaug pusvalandį plaunami muiluotame vandenyje. Pasibaigus plovimo etapui, indaplovė išsiurbia nešvarų vandenį ir prisipildo naujo švaraus vandens skalavimui.

Besisukantis siurblys, purkšdamas vandenį aplink, gerai išskalauja indus. Tuomet vanduo išpumpuojamas, o indaplovės viduje cirkuliuojamas karštas oras, skirtas indams išdžiovinti. Nors gali nuskambėti neįprastai, indaplovėje išplauti indai bus švaresni nei plaunami rankomis, nes aukšta vandens ir oro temperatūra efektyviai pašalina visus nešvarumus ir sunaikina daugelį bakterijų.

Kur norėsiu pastatyti indaplovę?

Pirmiausia pasirinkite, kurioje virtuvės vietoje ją statysite. Pamatuokite nišą, kurioje ketinate statyti indaplovę ir išsirinkite tipą, kuris bus jums tinkamiausias.

Indaplovės būna dviejų tipų:

  • Laisvai pastatomos – jas galima pastatyti bet kurioje Jums patogioje vietoje;
  • Įmontuojamos – skirtos montavimui balduose.

Dar būnas rečiau pasitaikanti tipas – ant stalo statoma indaplovė. Dar kitaip vadinama mini indaplovė, kuri statoma ant stalviršio ir puikiai tinkanti nedideliems namų ūkiams (dažniausiai būna 45 cm aukščio ir 55 cm pločio).

Indaplovės yra trijų dydžių:

Įsigydami indaplovę atkreipkite dėmesį į jos būsimą stovėjimo vietą. Tada realiai pamatysite, kurią galite pasirinkti pagal išmatavimus.


1. Kompaktinės. Tai mažos, ant stalo arba grindų pastatomos indaplovės, skirtos 5-6 indų komplektams. Jos labai nedidelės, todėl gali būti naudojamos kaimo turizmo sodybose nuomojamuose apartamentuose ar tiesiog įmontuojamos į baldus mažoje virtuvėje.


2. Siauros. Tai 45 cm pločio ir 80-90 cm aukščio indaplovės, skirtos mažesniems kiekiams indų. Joje galima skalbti 9-10 komplektus indų. Dažniausiai jos yra įmontuojamos į baldus nedidelėse virtuvėse, kuriose taupoma vieta. Idealiai tinka 2-3 asmenų namams.


3. Standartinės. Standartinis 80-85 cm. Aukštis. Standartinis 55-60 cm plotis ir gylis. Jose telpa 13-15 indų komplektų.

Kaip ir kiek sudėsiu indų? Indaplovių talpa

Talpa – nurodo, kiek daugiausiai indų komplektų gali būti plaunama indaplovėje vienu metu. Dažniausiai naudojamos indaplovės kurios talpina 12 – 14 indų komplektų, taip pat yra modelių su mažesnėmis talpomis, kurios vienu metu išplauna ir mažesnį indų kiekį, pavyzdžiui, 8 – 9 indų komplektai. Svarbu tai kiek žmonių gyvena namuose ir kaip dažnai norite plauti indus — kaskart po valgio, ar, pavyzdžiui, kartą per dieną;

Kompaktinės indaplovės turi tik vieną stalčių, į kurį turi tilpti puodas, lėkštės, nuodeliai ir stiklinės bei stalo įrankiai. Standartinio aukščio indaplovės dažniausiai turi dvi lentynas. Apatinė yra skirta puodams ir indams, o viršutinė – puodeliams, stiklinėms, mažoms lėkštutėms. Įrankiai paprastai sudedami į plastikinį krepšį. Gali būti ir indaplovės su trimis lentynomis. Trečia dažniausiai būna labai siaura, pačiame viršuje ir yra skirta išskirtinai tik stalo įrankiams sr espreso puodeliams. Tada atsiranda daugiau vietos apačioje, kur paprastai dedamas stalo įrankių krepšys.

Žinoma, kuo didesnė indaplovė, tuo daugiau indų vienu metu galima išplauti. Pavyzdžiui, gausesnei šeimai ar mėgstantiems daug gaminti tiks talpesnė 12–15 rinkinių indaplovė, o mažesni modeliai, talpinantys 9–10 indų rinkinius – idealus pasirinkimas poroms ir nedidelių virtuvių savininkams. Tiems, kurie dažniau valgo ne namuose ar itin taupo vietą virtuvėje, verta rinktis kompaktišką 6 indų rinkinių indaplovę.

Kiek vandens ir elektros sunaudosiu?

Kuo ilgiau plaunate indus, tuo daugiau elektros energijos sunaudojate. Taip pat ir su vandeniu – kuo ilgiau veikia programa, tuo daugiau vandens. Dėl to reiktų pasižiūrėti ne tik į energetinę klasę, bet ir į ekonomišką vandens sunaudojimo kiekį. Vienuose modeliuose tai gali būti 8 litrai, kitur – 11.

Vienam indų komplektui indaplovė vidutiniškai sunaudoja apie 7-11litrų vandens, tuo tarpu, suplovus tokį pat indų kiekį rankomis, sunaudotume iki 75 litrų vandens! Indaplovė, be jokios abejonės, yra daug ekonomiškesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas. Efektyviausios indaplovės gali sunaudoti tik apie 7 litrus vandens ir maždaug 0,75 kWh elektros energijos vienai įkrovai.

Didelės šeimos indaplove naudojasi beveik kas dieną. Vidutinės (2 suaugę, 2 vaikai) šeimos – 3-4 kartus per savaitę. Maža šeima gali pasinaudoti 1-3 kartus per savaitę. Taip apskaičiuosite, kiek vandens išnaudosite per mėnesį vien tik indų plovimui. Aišku, plaudami rankomis vandens išnaudosite dar daugiau. Mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad rankomis plaunant 13 komplektų indų sunaudojama daugiau nei 2 kWh elektros energijos (apie 0.6 euro), kai tuo tarpu indaplovė, priklausomai nuo programos, gali sunaudoti nuo 0,7 iki 1,5 kWh elektros (apie 0.3 euro).

Elektros energijos sąnaudos priklauso ir nuo indaplovės programos. Kiekvienoje indaplovėje galima rasti „Standartinę programą“, skirtą vidutiniškai suteptiems indams plauti. Tai bene efektyviausia programa vandens ir energijos sąnaudų atžvilgiu. Kasdieniam naudojimui taip pat tinka „Auto“ programa, kuri automatiškai nustato indų įkrovos dydį ir užterštumo lygį parinkdama optimalią temperatūrą bei plovimo laiką. Turint mažai laiko, galima naudoti trumpas, vos 30 minučių trunkančias, greito plovimo, programas, kurias turi dauguma indaplovių.

Kokiomis programomis reikėtų plauti indus?

Visos indaplovės turi mažiausiai 5 standartines programas:
1. Intensyvus plovimas – skirta labai nešvariems indams, greitpuodžiams ir puodams;Labai nešvarių indų ir puodų plovimas su atmirkymu 70 laipsnių temperatūros vandenyje;
2. Standartinis plovimas – 1 valandą trunkantis plovimas 60 laipsnių temperatūroje;
3. Eko ar greitas plovimas – pusės valandos plovimas 45 laipsnių temperatūroje. Tai programa, kuri greičiausiai išplauna vidutiniškai nešvarius, prieš plovimą šiek tiek pastovėjusius indus;
4. Delikatus plovimas. Stiklinių indų ir taurių plovimas – trunka 1 valandą, 60 laipsnių temperatūroje. Ši programa plauna švelniai ir atsargiai, kad būtų išvengta indų pažeidimo;;
5. Skalavimas šaltu vandeniu – vanduo nešildomas, indai skalaujami ir atmirkomi per 5-15 minučių.

Bet kai kurios indaplovės turi ir 8 programas. Tai reiškia, kad tam tikruose modeliuose yra papildomų programų. Pavyzdžiui, viena iš naudingiausių programų yra tylus skalbimas naktį. Prieš eidami miegoti, užstatote šį ilgą režimą, kuris taupiai naudoja vandenį ir elektrą ir veikia beveik be garso. Kita funkcija, kuri yra reikalinga visose indaplovėse – indaplovės valymas (dezinfekcija). Ji paleidžiama esant tuščiai indaplovei bent kartą per mėnesį.

Vanduo pakaitinamas iki 80-90 laipsnių, jame žūva visos susikaupusios bakterijos. Galima naudoti specialius indaplovių valymo detergentus, kurie išvalo visus riebalus ne tik iš pačios indaplovės plovimo ertmės, bet ir iš nutekėjimo sistemos. Naudinga funkcija dažnai užsinešančioms indaplovėms su daug maisto likučių.

Gali būti ir papildomos džiovinimo programos, nors džiovinimas paprastai taikomas daugumoje standartinių programų. Tokia džiovinimo funkcija yra reikalinga, kai plaunate indus vakarėlio metu. Reikia juos išimti ir dėti ant stalo, nes šluostyti indų jau nebereikės.

Indaplovės valdymas

Rinkdamiesi indaplovę nepamirškite atsižvelgti ir į tai, kaip ji yra valdoma. Dažniausiai, indaplovių valdymo skydeliai būna kelių tipų. Pirmasis – indaplovės priekyje esantis valdymo skydelis. Tai pilnai matomas valdymo skydelis, kuris leidžia lengvai ir patogiai matyti indaplovės būseną, valdyti ir keisti parametrus. Tačiau, tokia indaplovė gali būti nepraktiška jei namuose turite vaikų, kurie gali suspaudyti mygtukus. Todėl dauguma indaplovių turi valdymo skydelį, kuris yra patalpintas durelių viršuje, vidinėje pusėje. Tai paslėpto tipo skydelis, kuris padeda įrenginiui suteikti stilingą, estetišką vaizdą. Taip pat, toks dizainas apsaugo nuo vaikų ir netyčinių mygtukų paspaudimų. Papildomai durelių apačioje gali būti specialus lazeris, kuris likusį plovimą rodo ant grindų. O garsinis signalas paprastai praneša, kai plovimas baigtas.

Indaplovės su slankiojančiais vyriais. Kodėl jas pasirenka?

Indaploves su slankiojančiais vyriais itin paprasta sumontuoti. Naudojant slankiojančius lankstus, įrengti naują indaplovę ypač paprasta. Lankstai prisitaiko prie visų nišoje įrengiamų prietaisų aukščių ir netgi nereikia pjauti grindjuostės.

Kiek kainuoja indaplovė?

Atsakymas nesudėtingas. Nuo 350 iki 550 eurų kainuoja standartinius poreikius atitinkanti, energiją taupanti indaplovė. Aišku yra ir pigesnių tačiau jose nėra daug programų, jos pagamintos iš ne tokių kokybiškų medžiagų. Gamintojai sutaupo detalių sąskaita, todėl pigios indaplovės gal ir nesuges per garantinį laikotarpį, bet tai gali nutikti iš karto po jo 🙁 Yra ir brangesnių indaplovių, kainuojančių ir virš 800 eurų. Reiktų gerokai įvertinti, ar tikrai verta mokėti už papildomas funkcijas, kuriomis galbūt nesinaudosite ir mokestį už prekės ženklo žinomumą. Miele, Siemens, Samsung, Bosch, KitchenAid, AEG yra aukščiauosios klasės indaplovių gamintojai. Whirpool, Electrolux, Candy, Beko – vidutinės ir ekonominės klasės gamintojai.

Įmontuojamos indaplovės iš PirkGudriau.lt

Pirkinių krepšelis